Szukaj:

Klub "Paragraf 34" na XVII spotkaniu Krajowego Forum Konsultacyjnego Bezpieczeństwa Maszyn.

Wpis dodano: 2008-03-24

W dniu 27 listopada 2007 roku w Warszawie odbyło się kolejne VII spotkanie Krajowego Forum Konsultacyjnego Bezpieczeństwa Maszyn.

W tej edycji po raz pierwszy wprowadzono seminarium podstawowe w pierwszej części spotkania.

Było ono tym razem poświęcone repetycji z zakresu podstawowych pojęć związanych z bezpieczeństwem maszyn, takich jak: prawo wspólnotowe, nowe podejście, oznakowanie CE i ocena zgodności. Adresatami tego seminarium były generalnie osoby uczestniczące w spotkaniu KFKm po raz pierwszy. Seminarium zostało poprowadzone przez Panią Alicję Gach z Urzędu Dozoru Technicznego.

 

Uczestnicy VII Spotkania KFKm.

 


Uczestnicy VII Spotkania KFKm.

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt udziału w spotkaniu Pani Dyrektor Beaty Pich z Komisji Europejskiej, która wygłosiła referat "Zarządzanie nową Dyrektywą Maszynową - prawne podstawy działalności Komitetu ds. Maszyn przy Komisji Europejskiej".

W spotkaniu wzięła udział po raz kolejny, coraz liczniejsza grupa Członków Klubu. Nasi Członkowie wygłosili tym razem aż trzy referaty.

 

Członek Zarządu Klubu Wiesław Monkiewicz

 

Członek Zarządu Klubu Wiesław Monkiewicz, który należy również do Grupy Roboczej KFKm przedstawił referat "Informacja o bieżących działaniach Klubu Paragraf 34".

 

Przewodniczący Kapituły Klubu

 

Przewodniczący Kapituły Klubu, należący do Grupy Roboczej KFKm przedstawił referat "Prezentacja norm dotyczących bezpieczeństwa funkcjonalnego".

 

Członek Kapituły i Członek Honorowy Klubu Wojciech Szczepka

 

Członek Kapituły i Członek Honorowy Klubu Wojciech Szczepka przedstawił referat "Bezpieczeństwo sterowania luzownikiem w obrabiarkach".

W przyszłości również zapraszamy serdecznie Członków Klubu "Paragraf 34" oraz osoby licznie odwiedzające naszą stronę do udziału w kolejnych spotkaniach poświęconych bezpieczeństwu maszyn. Będziemy się starali informować o nich z wyprzedzeniem. Przypominamy ponadto, że na naszej stronie znajduje się banner z linkiem do strony Centrum Bezpieczeństwa Technicznego, które jest organizatorem forum maszynowego.


kategoria: Wydarzenia

Oceń ten wpis:

Głosy: 3.8/10 (181 głosów)

Komentarze (0)
Zostaw komentarz: